Webders.net'in Amacı

25.04.2016 - 09:37

webders.net'in amacı

Yıllardır hiç durmadan emek verdiğimiz internet sitemiz webders.net’in amacının bize gelen sorular çerçevesinde net bir şekilde ifade edilmesi gerektiğini fark ettik. Webders.net bir eğitim platformudur. Bu platformu oluşturma nedenimiz ise eğitim işinden biraz anladığımızı düşünmemiz olmuştur. Webders.net sitesinin temel işlerini 2 mühendis ve 1 doktor yapmaktadır. Lise yıllarımızda düştüğümüz hatalara sonraki nesiller düşmesin diye bu platformu oluşturduk. İnsanların çok konuştuğu, çok eleştirdiği ve iş yapmaktan kaçındığı bir dönemde iş yapmak amacıyla oluşturduk bu platformu. Amacımız ise ülkemize, insanlarımıza ve bütün dünyaya çok küçük ölçülerde de olsa fayda sağlamaktır. Çünkü ilerlemenin ancak eğitimle mümkün olabileceğini düşünüyoruz.

İnsanları eğitmek için eğitimci veya alim olmak gerekir. Bunun farkındayız. Bizim böyle bir iddiamız olmadığı için sadece doğru bildiklerimizi paylaşmakla yetiniyoruz. Bu süreç içerisinde öğreniyor ve öğrendiklerimizi de paylaşıyoruz. Hata yaptığımızı fark edince bu hataları düzeltmeye çalışıyoruz. Bir ay boyunca uğraşsak bile bir öğrencinin bize şu konuda bana yardımcı oldunuz demesinin huzuru bütün yorgunlukları atmamıza ve daha iyi içerik sunmak için çalışmamıza moral oluyor. Bir aksilik olmazsa ve Allah izin verirse bu site gelişmeye ve insanların ihtiyaçlarını daha iyi karşımaya devam edecektir.

Eğitim amacıyla açılan bir sitenin sınavlara hazırlık tarzında olması da merak edilmektedir. Madem daha iyi eğitim içeriği sunmak istiyorsunuz neden sınav mantığıyla içerik giriyorsunuz sorusu geliyor. Şu anda sınavlar ile ilgili içeriklerde eksiklerimiz bulunuyor. Bunlar tamamlandıktan sonra daha geniş konulara yelken açmayı planlamaktayız. Bir de şöyle bir durum var ki, sınav sisteminden memnun olun ya da olmayın, doğru ya da yanlış deyin sınav önümüze bir hedef koyuyor. Sınavda başarılı olmak için insanlar öyle ya da böyle matematik öğrenmek istiyorlar. Ölçülebilir bir hedef olması açısından öğrencilere dayanak sağlamaktadır sınavlar. Bir çalışmayı sınav mantığıyla yapsanız da mutlaka faydasını görürsünüz. Yoksa bizim için öğrencilerin sınav başarısının çok da bir anlamı yok. Asıl önemli olan insanların bir şeyler öğrenmesi ve bununla birlikte bazı hedeflere ulaşarak mutlu olmasıdır.

İnternet sitemizde herhangi ciddi bir gelir modeli kullanılmamıştır. Her gün 5000 kişinin üzerinde ciddi bir ziyaretçi almamıza rağmen siteye henüz reklam koymadık. Uygun bir reklam olduğu zaman bunu koymaktan da çekinmeyiz. Çünkü internet sitemizin birçok masrafı olmaktadır. Eğer reklam veya satış sistemiyle bir gelir modeli elde edersek bunu internet sitemizin geliştirilmesi ve tanıtımının yapılması için kullanılmasını planlamaktayız. Ancak önceliğimiz reklam veya bir şeyler satmak değil kaliteli içerikle insanlara yardımı olmaktır. Sitemizi takip eden ziyaretçilerin mutlu olması ve siteden fayda gördüğünü ifade etmesi en büyük amacımızdır. Bu nedenle herhangi bir sponsor arayışına da girmedik.

Son olarak sitemizi takip eden, bizlere mesaj yoluyla ulaşan ve taktirlerini bildiren bütün takipçi ve ziyaretçilerimize teşekkür ederiz. Bizi ziyaret edip mutlu ettikleri ve bize insanlara faydalı olma imkanı sağladıkları için onlara borçluyuz.


Etiketler:
  • webders    
  • Yorumlar
    Yorum Yap