Çalışacak Kaynak Bulabilmek

04.03.2016 - 01:48

çalışacak kaynak bulabilmek

Çalışacak kaynak bulabilmek öğrenciler arasında ciddi bir problem haline gelmektedir. Bunun nedeni birçok kaynak olması ve hangi kaynağın daha iyi olduğu konusundaki söylentilerin çok fazla olmasıdır. Eskiden insanlar çalışacak kaynak bulamazdı. Şimdi ise insanlar kaynak çokluğu içerisinde hangisinden başlayacağını bilemiyor. Webders.net olarak kaynak seçiminden daha önce kararlı olmanın önemini her zaman vurguladık. Öğrenciler hangi kaynak diye tartışana kadar herhangi bilindik bir kaynakla ders çalışmaya başlamalı ve istikrarlı olmalıdırlar. Pdf kitap indir linkinden bu konuda yardım alabilirsiniz. Bizler kendileriyle iletişeme geçtik ve en iyi kaynakları öğrencilere rahatlıkla sunduklarını dile getirdiler. Öğrenciler sosyal medya platformlarından birçok kaynağın resmini çekip eğer bunu bitirirsem kaç net yaparım gibi afaki sorular sormaktadırlar. Ancak bütün bunlar gerek yok. Zaten internet birçok kaynakla dolu. Pdf olarak ve online olarak birçok şeye ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca sizi başarı konusunda uçuracak sihirli bir kaynak da henüz icat edilmedi. Eğer olsaydı böyle kaynak bu webders.net olurdu zaten.

Hangi kaynağı seçeceğiz konusuna gelirsek bu konuda o kadar takılıp kalmamalısınız. Zaten bir kaynakta ısrarcı olmanın da manası yok. Birçok kaynak farklı avantajlar içeriyor. Örneğin esen yayınları pdf olarak indirdiğinizde çoğu ihtiyacınızı karşılayacaktır. Konu anlatımları oldukça detaylı olabilmektedir. Bazı öğrenciler eseni ağır bulsalar da bizler konu öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu sürekli vurguladığımız için ağır da olsa öğretici kaynaklar tavsiye etmekteyiz. Yine Palme pdf olarak da belirttiğimiz internet sitesinden bulabilirsiniz. Aklımıza şu anda gelen 2 tane önemli kaynak bunlar.

Dediğimiz gibi, kaynakların sihirli bir büyüsü yok. Kimisi matematikte Zafer yayınlarını sever. Çok fazla ve ağır test içerdiği için. Kimisi Güvender yayınlarını beğenir sade ve standart olduğu için. Velhasıl hepsinin hem avantajı hem dezavantajı vardır. Sizin için iyi olanı seçtikten sonra vakit kaybetmeden ders çalışmaya başlamanız gerekir. Konu anlatımlı kaynak yazısında konu anlatımlı kaynakların önemini zaten vurgulamıştık. Bu vurgu aynen geçerlidir. Konuları çalışmak ve soruları da konuların kavranması için bir araç olarak görmek çok önemlidir. Zaten konu içerisindeki soruları çözdüğünüz zaman bile iyi bir test çözme hızı yakalamış oluyorsunuz.


Etiketler:
  • başarı    
  • Yorumlar
    Yorum Yap