İngilizce Öğrenmek İstiyorum

14.07.2015 - 01:27

ingilizce öğrenmek istiyorum

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki İngilizce öğrenmek istiyorum demeniz iyi bir şey. Yani kendinizi geliştirmek, yeni bir dil öğrenmek konusunda istekli olduğunuzu gösteriyor bu cümle en azından İngilizce öğrenmeyi aklına getirmeyen milyonlarca insandan bir adım öndesiniz demektir. Tabi bu durumda şu varsayımı yapıyoruz. Siz İngilizce öğrenmeyi cidden istiyorsunuz. Yoksa dünyadaki yapabileceği, yapamayacağı her şeyi aklına geldiğinde istiyorum diyen insanlardansanız o zaman gerçekten istemiyorsunuz demektir. Eğer gerçekten istiyorsanız sistemli bir çalışmayla kesinlikle şaşırtıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken İngilizceye düzenli zaman ayırmayı ihmal etmemek. Bir de çalışmanızı eğlenceli hale getirmek için çeşitli aktiviteleri belli bir düzende gerçekleştirmek.

İngilizce öğrenmekle alakalı çok gereksiz efsane dolaşıyor ortalıkta. Bunların çoğu ticari amaçlı uydurma şeyler. Cebinizden paranızı çıkarmak için yöntemler arıyor olabilirler. Pekala, gerçekten işini iyi yapan eğitimciler yok mudur? Tabi ki vardır. Size düşen eğer İngilizce öğrenmekle alakalı bir kurs veya herhangi bir eğitim seti alacaksanız araştırmaktır. Tabi yapacağınız işte ciddiyseniz araştıracağınıza hiç şüphe yok. Size bu konuda tavsiye niteliğinde birkaç şey sunabiliriz. Örneğin şunu unutmayın, bir şeyi başarmak ona verilen emek miktarıyla üç aşağı beş yukarı doğru orantılıdır. Yani size çalışmadan İngilizce, 2 haftada zahmetsiz İngilizce vs gibi sloganlarla yaklaşan kursların çoğunun abartılı bir pazarlama yapmakta olduğunun farkında olmalısınız.

Dil öğrenmek çok farklı bir yapı gösterir. Öncelikle İngilizce öğrenmek istiyorsanız şunu anlamanız gerekir. İngilizce kesinlikle bir ders değildir. Bir dildir. Nasıl Türkçe konuşuyorsunuz ya. Aynen İngilizce de öyle bir şeydir. Dolayısıyla bir dilin öğrenme sürecini takip etmeniz gerekir. Bir yazıda İngilizce öğrenmek gibi karışık bir süreçle alakalı her şeyi bitirmenin imkansız olduğu bir gerçek. Ancak şu da var ki yazıyı buraya kadar okuduğunuza göre siz bu işte kararlısınız. Yapmanız gereken ilk etapta İngilizce öğrenmenin ne olduğunu anlamak. Bunun için İngilizce öğrenmek adlı yazıyı okumanızda fayda var. Eğer dil öğrenmenin temel mantığını anlarsanız zaten kendiniz için en iyi yöntemi doğal olarak keşfedeceksiniz. Size istemediğiniz bir tarza bir çalışma programını dayatmak mantıksızdır. Ancak bu yatarak öğreneceğiniz anlamına da gelmek tabi ki. Emek verecek, çalışacak, zahmete gireceksiniz fakat bunu kendi tercih ettiğiniz yöntemleri önceleyerek yapacaksınız. Kendiniz için en iyi yöntemi bulup düzgün bir şekilde devam ederseniz ve çok kısa bir sürede sıkılıp başka bir alana yönelmezseniz başarılı olacağınızdan hiç şüphe olmasın. Çünkü İngilizce bir dil. Kafanızın basması veya basmaması çok fark yapan bir durum değil. Sonuçta zekiler de aptallar da bir şekilde annelerinden bir dili öğreniyorlar. Dil öğrenmek isteyenler para harcamayı severler. Bir yöntem veya kitaptan sıkıldıklarında yenisini almak isterler. Para harcamak demek öğrenmek demek değildir. Dikkatli olun. Bir program seçin kendinize ve vazgeçmeden devam edin.


Etiketler:
  • ingilizce    
  • Yorumlar
    Yorum Yap