Soru-cevap - Webders.net

Soru - Cevap

Bizlere kafanıza takılan soruları bu bölümden ulaştırabilirsiniz. Sorularınızı konuyla ilgili tecrübe ve bilgi sahibi yöneticilerimiz yanıtlayacaklardır. Lütfen sorularınızı ve bilgilerinizi imla kurallarına uyarak net bir şekilde belirtin. Gerekli şartları sağlamayan sorular cevaplanmayacaktır.

Uzmanımıza Sorun
Sen de Sor

Log e nedir?

Harun Tukay 22.04.2017 - 13:08

log e nedir? Logaritma e olunca ne oluyor. Ben e sayısının ne olduğunu bilmiyorum.

Cevap

Kandaki glikoz miktarını düzenleyen hormonlar hangileridir?

Cemile Sazlı 22.04.2017 - 09:35

Kandaki glikoz miktarını düzenleyen hormonlar hangileridir? Kan şekeri ve glikozu nasıl düzenlenir?

Cevap

Üslü sayılarda üsler aynı ise tabanlar ne yapılır?

Berat Can Kahraman 22.04.2017 - 09:31

Üslü sayılarda üsler aynı ise tabanlar ne yapılır? Benim üstlü ifadeler ile pek aram yok. Ne yaparsam yapayım karıştırıyorum. Sorumu yanıtlarsanız memnun kalırım. Şimdiden teşekkürler.

Cevap

Bir saniyede oluşan dalga sayısına ne denir?

Celil Cansız 17.04.2017 - 03:06

Bir saniyede oluşan dalga sayısına ne denir? Bir dalganın oluşması için geçen süreye periyot deniyordu sanırım. Dalgalar konusunda birçok kavram var ve karışıyor bir birine. Teşekkür ederim.

Cevap

Aşağıdaki Dizelerden Hangisinde İstifham Sanatı Yoktur?

Velat BASKIN 29.03.2017 - 13:41

Sözü, sorulan şeye yanıt isteme amacını gütmeden, duyguyu ve anlamı güçlendirmek için soru biçiminde söylemeye 'istifham' sanatı denir. Buna göre aşağıdaki dizelerden hangisinde istifham sanatı yoktur? A) Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda B) Değildim ben sana mail sen ettin aklımı zail Bana tan eyleyen gafil seni görgeç utanmaz mı C) Ben de mi böyle uykusuz kalacaktım Sessiz, sedasız mı olacaktım böyle D) Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın Gömelim seni tarihe desem sığmazsın E) Anılar sahiline inerim güneş söndü mü Dolaşırım hayalinle sarmaş dolaş sevgilim.

Cevap