Hukuk Kazanmak İçin Ders Çalışma Programı

01.10.2016 - 01:15

hukuk kazanmak için ders çalışma programı

Eşit ağırlık bölümünü okuyan birçok öğrenci için hukuk kazanmak en büyük hayaldir. Hukuk eşit ağırlık alanının dinamosudur. Gelen talepler de göz önünde bulundurulduğunda hukuk kazanmak için ders çalışma programı zorunlu hale geldi. Burada verilecek programı iyi bir şekilde uygulayan herkes hukuk kazanma yolunda çok önemli adımlar atmış olacak. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki başarının birden fazla faktörü vardır. Başarı faktörleri genel olarak şöyledir:

  • Geçmiş birikim
  • Zeka/kapasite
  • Verimli çalışma
  • Süreklilik
  • İstek

Bu etkenler bir araya gelip başarıyı ortaya çıkarırlar. Hukuk kazanmak için de bu etkenleri en üst düzeye çıkarmalıyız. İyi bir program size verimli çalışma ve sürekliliği sağlar diğer faktörler tamamen kendinize bağlıdır. Geçmiş birikimi ya da ders temelini şu an çalışarak elde edemezseniz ancak şu an ilerisi için geçmiş olacaktır. Bunu da unutmayın.

Programın Genel Hatları

Hukuk kazanmak için ders çalışma programının amacı hukuk kazanmak istiyorum ancak ne yapmalıyım bunu bilmiyorum diyen herkese hitap edecek bir programdır. Program kişisel farklılıkların dahil edilmediği genel bir programdır. Progragramı hazırlayan kişi alanı olmamasına rağmen edebiyat sınavına da girmiş ve Türkiye derecesi yapmıştır. Ancak sayısal alandan tercih yaptığı için hukuk bölümüne girmeyi düşünmemiştir. Bu açıdan bu programın güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

Programın ağırlığı TM bölümünün esas dersleri olan Türkçe ve matematik dersleri üzerine kuruludur. Yan dersleri de programda içermeye çalıştık. Ancak esas kaynağınız Türkçe-edebiyat ve matematik dersleri olacaktır.

Programda öncelikli amacımız konuları erkenden bitirmektir. Sonrasında tekrar fazında soru çözümüne ve tekrara ağırlık vereceğiz.

Konu fazı
Ders Çalışma
Türkçe /edebiyat 1 konu
Mat 1 - Mat 2 1 konu
Geometri 1 konu
Sosyal dersleri 1 konu

Konu fazını bütün konular bitene kadar devam ettireceksiniz. Erkenden biten ders olursa onun yerine kalan derslerden çalışmanız gerek. Örneğin Türkçe bittiyse matematikten 2 konu çalışmanız gerekir. Matematik kısmını matematik 1ve matematik 2 diye ayırmadık ancak sırayla gitmeniz gerek. Önce matematik 1'i bitirmeniz gerekir. Türkçe'de dil bilgisi konularına ve edebiyata ağırlık vereceksiniz. Türkçe bittikten sonra edebiyata başlamanız daha mantıklı olur. Sosyal derslerinden toplamda günde 1 konu yeterli olacaktır. Günde 4 konu ile ilerlerseniz 2 ay içerisinde bütün konular bitecektir.

Tekrar fazı
Ders Yapılacaklar
Türkçe 1 deneme 
Edebiyat 1 konu tekrarı 
Mat 1 1 deneme 
Mat 2 1 konu tekrarı 
Geometri 5 test
Sosyal dersleri 1 konu çalışma

Tekrar fazında dikkat ederseniz Türkçe ve matematik 1 testlerinde ders denemesi, geometride ise soru bankasından test verilmiştir. Diğer dersleri tekrar etmeye ve çalışmaya devam edeceksiniz. Türkçe, matematik 1 ve geometri soru çözülünce başarılı olunan derslerdir.

Programda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Programı öncelikle eksiksiz uygulamaya özen göstermelisiniz. Özellikle lys sınavına hazırlanırken matematik 2 ve edebiyat derslerine çok iyi hazırlanmanız gerekir. Eşit ağırlık öğrencileri genellikle matematik testinde çok başarılı olmadıkları için matematiği yüksek yapmak çok avantaj sağlayacaktır.

Programı basit tuttuk. Karışık bir şey yok. Bunları uygularsanız başarılı olabilirsiniz. Programa fen dersi eklemedik. Boş zamanlarınızda sistematik ve basit bir şekilde fen çalışarak fen testinden de bir şeyler yapabilirsiniz. Burası size kalmış. Hukuk kazanmak istiyorsanız bu program işinize yarayacaktır.

Hukuk kazanmak isteyen eşit ağırlık öğrencilerinin düştüğü bir diğer hata edebiyatı sona bırakmaktır. Edebiyat dersi bilgi yükü fazla olduğundan zaman içerisinde adım adım öğrenilmeli ve çok tekrar edilmelidir. Zaten çok bilgi var diye en son haftaya bırakıp 1 haftada bitirmek asla işe yaramaz. Bilgileri oturtmak için bu testi çok ciddiye almalı ve erkenden çalışmaya başlamalısınız. Özellikle son yıllarda edebiyat testinden çok ayrıntı soruların geldiğini görmekteyiz.

Hukuk kazanmak istiyorum diyen herkes hukuk kazanmak için hazırlanan bu programı gönül rahatlığıyla uygulayabilir. Bu program hiçbir şeyin garantisini size veremez dürüst olmak gerekir. Ancak üzerine iyi düşünülmüş ve tecrübe edilmiş bir programdır. Bundan emin olabilirsiniz.


Etiketler:
  • hukuk    
  • program    
  • Yorumlar
    Yorum Yap