Ygs Matematik Çalışma Programı

21.09.2016 - 07:09

lys matematik çalışma programı

Öğrenciler için üniversiteye giriş konusunda belki de en önemli ders ygs matematik dersidir. Ygs matematik çalışma programı ile bu dersi uygun bir sürede halletmek isteyen adaylara bir rehber sunacağız. Bu programı uygulamak konusundaki irade ve sabır size kalmış. Ancak eğer düzgün uygulanırsa ygs matematik konusunda önemli bir adım atılmış olur.

Öncelikle matematik ile ilgili hiç temeli olmayan öğrencilerin sıfırdan matematik öğrenmek yazısını okuması gerek. Bu sayede temel nasıl inşa edilir ve matematik nasıl öğrenilir kavrayabilirsiniz. Programda başarılı olmak için temelinizin sağlam olması gerekiyor. Eğer çarpım tablosu konusunda eksikleriniz varsa mutlaka bu eksikleri giderin.

Ygs matematik çalışma programında konu sırası verilmeyecektir. Burada takip ettiğiniz kaynağın konu sırasına göre gitmeniz gerekir. Düzenli ders çalışmanın kuralı budur. İlk konular iyi fakat son konular kötü diyorsanız muhtemelen daha önce bir kaynağa başladınız ve yarım bıraktınız. En önemli kural kaynağı son harfine kadar bitireceksiniz.

En Önemli Konular

Konu sırasına dokunmayacağız fakat bu konuları çok iyi bilmeniz gerekiyor. Eğer bu konuları bilmezseniz sonraki konuları da anlamazsınız. Hatta matematik 2 testini çözecek adaylar matematik 2 testinde de başarılı olamazlar. Bu nedenle matematiğin temeli olan bu konulara ygs matematik çalışma programınızda ayrı bir önem vermelisiniz.

  • Temel kavramlar
  • Rasyonel sayılar
  • Çarpanlarına ayırma
  • Denklemler

Yukarıdaki konular ygs matematik hazırlığınızın temeli olacağı gibi aynı zamanda ygs matematik testinin de önemli bir kısmıdır.

Program 7 günlük bir düzenden oluşuyor. Bu 7 günlük düzende başka ders çalışmayacaksınız diye bir kural yok. Ancak programda yazılı matematik çalışmasını yaptıktan sonra başka derslere vakit ayırabilirsiniz. Ygs matematik testini sakın hafife almayın.

Ygs matematik çalışma programı
Günler Konu Testler          
Pazartesi 1 konu Konu testleri
Salı 1 konu Konu testleri
Çarşamba - Tekrar
Perşembe 1 konu Konu testleri
Cuma - Tekrar
Cumartesi 1konu Konu testleri 
Pazar - Genel tekrar 

Gördüğünüz gibi programda hafta 4 konu var. Bir öğrecinin dikkatli çalışarak zorlanmadan uygulayabileceği bir program. Bu programa devam ettiğinizde matematik 1 testini 3 - 4 hafta gibi bir sürede tamamen bitirmiş oluyorsunuz.

Konu testleri dediğimiz şey kitabın sonundaki testlerdir. Bu testleri mutlaka eksiksiz çözmelisiniz. Testler bittikten sonra değerlendirmesi tam olmalı, eksik soru kalmamalıdır. Konu kısmında çözümlü örnekler dahil her kelime özenle çalışılmalıdır.

Tekrar günleri sizin yatma günleriniz değil. O konuyu ciddi bir şekilde tekrar edeceksiniz. Eksik nokta bırakmayacaksınız. Eğer art arda iki gün konu çalışmışsanız tekrar gününde iki konuyu de detaylı bir şekilde tekrar etmeniz gerekiyor.

Pazar günleri genel tekrar günleri, o hafta çalıştığınız 4 konuya ciddi bir şekilde yoğunlaşacaksınız. Böylece ilerlemeniz sağlam olacak ve öğrendiklerinizi unutmayacaksınız. Tekrar, çalışmaktan bile daha önemlidir.

Ygs matematik çalışma programı uygulandığı zaman kısa sürede güzel sonuçlar verecektir. Yukarıda da denildiği gibi programı uygulayabilmek kişinin kendi iradesine kalmıştır. Dikkat ederseniz gayet hafif bir program sunduk size. Ygs matematiği hallettikten sonra matematiğe çok ısınmış olursanız ve hazır başlamışken matematiği komple bitireyim derseniz lys matematik çalışma programı sizleri bekliyor.


Etiketler:
  • program    
  • matematik    
  • ygs    
  • Yorumlar
    Yorum Yap