Önce Mat1 Mi Türev İntegral Mi? | Soru-cevap - Webders.net

Önce Mat1 Mi Türev İntegral Mi?

icon_soru
Soru Arzu Çetinkaya 18.08.2019 - 21:47

Hocam mezun öğrencisiyim. Bu sene erken başlamayı düsünüyorum ama önce tyt matı mı çalışayım yoksa türev ve integrale mi çalışayım?

icon_soru
Cevap 20.08.2019 - 13:35

Size tavsiyemiz önce temel matematiği öğrenmenizdir. Temel matematikteki konuları iyi kavrarsanız ikinci bölüm matematiğini daha iyi anlarsınız. Ancak türev ve integral gibi konuları da tamamen sona bırakmayın. Bunu bölebilirsiniz.

Örneğin matematik 1 kitabı alın ve bitirmeye çalışın. Günde 1 saat da ikinci bölüm konularına bakabilirsiniz. Eğer bu şekilde çalışınca dengeyi tutturamam diyorsanız kesinlikle önce matematik 1.

Sınavda ikinci bölüm konuları size daha çok puan getirecektir. Ancak en basitinden çarpanlara ayırma konusu iyi bilinmezse türev veya integralde zorlanmanız daha olasıdır. Matematik 1 konularını bitirdikten sonra ikinci bölüm konularını çalışabilirsiniz. Ancak bu sefer de matematik 1'de dikkat ve hız arttırmak için testlere devam etmelisiniz.

Genel yaklaşımınız matematiği bir bütün olarak düşünmek olsun. Bu bütün içerisinde temel konular kavranmadan ileri konular iyi kavranamaz.