İlk 8 Bin İçin Tavsiyeler | Soru-cevap - Webders.net

İlk 8 Bin İçin Tavsiyeler

icon_soru
Soru Şeyma Yaylacı 11.08.2019 - 18:33
Hayırlı günler sitenizi yeni keşfettim elinize sağlık çok faydalı bir site olmuş. Ben son sınıfa geçtim tıp için çalışıyorum. Günde 8 saatle başladım yazın başında şu an 12 saat çalışıyorum. Temelden eksiklerim var onları tamamlamaya çalışıyorum. Tavsiyelerinizi alabilir miyim neler yapmalıyım ilk 8 bin için?
icon_soru
Cevap 13.08.2019 - 22:10

Temelden eksikleri olan ve ilk 8 bin isteyen öğrencilerin başarılı olması için uygulaması gereken bazı tavsiyeler bulunuyor. Bu tavsiyeleri uygularsanız faydasını görürsünüz.

  • Temel eksiğiniz varsa mutlaka tamamlamalısınız. Temel konuları eksik olanlar diğer konuları sağlıklı inşa edemez. Bu da sınavda ters köşe sorularda hemen net kaybına neden olur.
  • İlk 8 bin gibi yüksek bir hedefiniz varsa her dersi iyi bilmelisiniz. Herhangi bir dersten vaz geçmeniz söz konusu olmamalı. Bütün dersler detaylı çalışılmalıdır.
  • Matematik testi bu işin sırrıdır. Matematikten hedef mutlaka ama mutlaka ful net yapmak olmalıdır.
  • Birinci bölüm sorularında süre sıkıntısı yaşamamak için bol miktarda deneme çözülmelidir. Bu denemeler mutlaka kronometre ile çözülmelidir.
  • Netlerin durumu takip edilmeli, art arda yanlış yapılan konulara ağırlık verilmelidir.

Kısacası çalışırken planlı, hedefli ve sistematik olmalısınız. Durumunu iyi değerlendirmeli, eksiklerinizi iyi analiz etmelisiniz. Bunları yaptığınızda başarı şansınız artacaktır.