Matematik Günde Kaç Saat Çalışılmalı? | Soru-cevap - Webders.net

Matematik Günde Kaç Saat Çalışılmalı?

icon_soru
Soru Arzu Çetin 25.11.2020 - 09:10

TYT bitmek üzere. TYT AYT birlikte nasıl götürebilirim nasıl programına dersleri dağıtabilirim. Matematik günde kac saat çalışılmalı?

icon_soru
Cevap 27.11.2020 - 10:12

Düzenli bir çalışma programı oluşmanız ve olabildiğince düzenli ilerlemeniz ders çalışma sürecinde çok önemlidir. Ancak bu düzenin kesin kuralları bulunmuyor. Çünkü herkesin ders çalışma alışkanlıkları birbirinden farklılık gösteriyor.

Matematik günde kaç saat çalışmalıyım sorusunun cevabı da sizin durumunuza bağlıdır. Eğer geç öğreniyorsanız daha çok çalışmanız gerekir. Eğer eksik konunuz çoksa yine daha çok çalışmanız gerekir.

Dolayısıyla herkes için geçerli bir kaç saat çalışmalıyım cevabı bulunmuyor. Kimisi için 4 saat günlük çalışma son derece yeterli iken kimisi içinse günde 8 saat çalışma ancak bir şeyleri toparlayabiliyor.

Hem birinci bölüm hem de ikinci bölüm için size şöyle bir tavsiyede bulunabiliriz. Fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya gibi dersleri birinci ve ikinci bölüm ayırmadan çalıştığınız süre boyunca baştan sona bitirmeye özen gösterin.

Matematik konusunda da eksiğinize göre günde 1 konu bitirmeniz yeterli olacaktır. Uzun konular için ise kendinize 2 gün verin. 2 ay süre içerisinde bütün konular bitecektir. Sonra tekrar başa sararak bir daha bitirin. Sınava kadar bu süreci devam ettirin. Tekrar olmadan hiçbir konu kavranmaz. Burada kaç saat çalıştığınızdan daha önemli olan ne kadar konuyu bildiğinizdir.

mersin escort