Soru-cevap - Webders.net

Soru - Cevap

Bizlere kafanıza takılan soruları bu bölümden ulaştırabilirsiniz. Sorularınızı konuyla ilgili tecrübe ve bilgi sahibi yöneticilerimiz yanıtlayacaklardır. Lütfen sorularınızı ve bilgilerinizi imla kurallarına uyarak net bir şekilde belirtin. Gerekli şartları sağlamayan sorular cevaplanmayacaktır.

Uzmanımıza Sorun
Sen de Sor

Tarihi Aklımda Tutamıyorum

Alper Yiğit 25.02.2016 - 19:18

Merhabalar. Sitenizi yaklaşık bir aydır takip ediyorum. Konu anlatımlarınızı çok beğendiğimi söylemeliyim. Videoların artarsa daha da güzel olur. Soruma gelecek olursak sorum şu. Tarih çalışırken çok fazla antlaşma ve devlet ismi olduğundan karıştırıyorum. Bu nedenle en basit soruları kaçırıyorum. Birinci bölümde çıkan sorular yorum sorusu genelde ama ben sözelden sınava gireceğim. Bu nedenle bu sorunu nasıl çözebileceğim konusunda size danışmak istedim. Cevap verirseniz güzel olur. Vermezseniz de canınız sağ olsun.

Cevap

Derece Yapmak İçin Neler Yapmalıyım?

Kevser Gizem Önalan 23.02.2016 - 13:24

Merhaba, öncelikle sitenizi çok beğendiğimi belirtmeliyim. Kendimi tanıtayım ben Gizem şu an 11. sınıfım ve bu ana kadar hep derslerimde başarılıydım. Çalışma tempomu belirli düzeyde tuttum ama hedefim derece yaparak iyi bir tıp fakültesine yerleşmek. Bu yüzden sadece bunların yeterli olmadığını biliyorum. Bunun için sizlerin yardımını istiyorum. Günde kaç saat çalışmalıyım, kaç soru çözmeliyim gibi. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

Cevap

Sınav Öncesi Yapılması Gerekenler

Mehmet Can 22.02.2016 - 03:48

Merhabalar, sınav öncesi dikkat etmeniz gereken şeyleri söyleyebilir misiniz? Sınav öncesi yapılması gerekenleri unutup heyecanlanacağımı hissediyorum. Hatta sınav anını düşünürken bile içimde tuhaf bir heyecan oluyor. Sınav günü ne yapmalıyım sizce?

Cevap

Doğru, Doğru Parçası ve Işın Arasındaki Fark Nedir?

Reis Binci 22.02.2016 - 03:17

Doğru, doğru parçası ve ışın kelimelerini birçok soruda görüyorum ama aradaki farkı bir türlü kavrayamıyorum. Doğru parçası dediğimiz doğrunun kesilmiş hali mi? Ya da ışın ile doğrunun farkı nedir? Size saçma gelebilir bu sorum ama açık bir dille cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Cevap

Sınava Nasıl Çalışılır?

Gizem Atılgan 22.02.2016 - 03:00

Merhabalar. Benim sorum biraz daha genel bir soru olacak ancak cevaplarsanız sevinirim. Ben 10. Sınıfım ve iki seneden fazla vaktim var üniversite sınavları için ama işi sağlam tutmak adına iyi bir sınava hazırlık stratejisi izlemek istiyorum. Sınava nasıl hazırlanılır öğrenmek istiyorum. Sitenizde rehberlik alanında birçok ciddi yazı olduğunu gördüm ama hepsini okumaya fırsatım olmadı. Sınava nasıl hazırlanmam gerektiği ile ilgili bana bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Hiç ygs denemesi çözmedim ama sayısalım fena değil. Sayısal öğrencisiyim ve tıp istiyorum.

Cevap