Soru-cevap - Webders.net

Soru - Cevap

Bizlere kafanıza takılan soruları bu bölümden ulaştırabilirsiniz. Sorularınızı konuyla ilgili tecrübe ve bilgi sahibi yöneticilerimiz yanıtlayacaklardır. Lütfen sorularınızı ve bilgilerinizi imla kurallarına uyarak net bir şekilde belirtin. Gerekli şartları sağlamayan sorular cevaplanmayacaktır.

Uzmanımıza Sorun
Sen de Sor

Denklemlerinin Çözüm Kümeleri Eşitse a + b Kaçtır?

Elif Pala 21.02.2021 - 12:43

(2a-1)x2 - (3b-1)x + 2 = 0 ve (a+7)x2 + (2b-8)x + 6 = 0 denklemlerinin çözüm kümeleri eşit olduğuna göre, a + b kaçtır? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Cevap

Uçak 10 Saniye İçinde 180 km/h Hıza Ulaşıyorsa İvmesi Nedir?

Rabia Binhol 12.02.2021 - 15:16

Bir uçak harekete başladığı andan itibaren 10 saniye içinde 180km/h hıza ulaşmaktedır. bu uçağın ivmesi kaç m/s2 dir?

Cevap

Kelvin Türetilmiş Bir Büyüklük Müdür?

Ahmet Can 18.01.2021 - 12:47

Kelvin türetilmiş bir büyüklük müdür?

Cevap

Oyunculuk Zor Bir Meslek Mi?

mert 12.01.2021 - 09:31

Merhabalar, ben size meslek seçimimle alakalı soru sormak istiyorum. Ben oyuncu olmak istiyorum yani konservatuvar okumak istiyorum. Ve arkasındayım. hocalarım bana ne olmak istiyorsun diye sorduğunda oyuncu diye cevap veriyorum. Ama bugün bir tane hocam benim modumu düşürecek olmak istediğim meslekle ilgili kötü şeyler söyledi. Oyunculuk zormuş, sen başka meslek seç, parası düşükmüş, ben daha iyi yerlere gelebilirmişim falan işte. Ben hayallerimin peşinden gitmeli miyim? Çünkü 4 yıl boşuna okumak istemiyorum. Sizce oyunculuk zor bir meslek mi ve arkasından gitmeli miyim? Bana oyunculukla ilgili ve konservatuvarla ilgili bilgiler verebilir misiniz? Cevabınızı bekliyorum. Şimdideden teşekkürler.

Cevap

Newton Kanunu Araçlarda da Aynı Mıdır?

Burak ÇAYLAK 06.01.2021 - 10:35

Hocam Newton kanunlarında 2 kanuna göre bir cisime etki eden fnet sıfırsa cisim ya duruyordur ya da sabit hızlı olarak hareketine devam eder deniyor. Hocam bu durum araçlarda da aynı mıdır. Örneğin asfalt homojen ve aynı kinetik sürtünme katsayısına sahip olsun. Araba 50 km/h sabit hızla gittiğini varsayalım. Burada net kuvvet 0 dır. Bir anda hızını 90km/h a çıkarmak için şoför gaza bastığında hız ivmelenerek 90km/h a çıkar. Daha sonra belli bir gaz seviyesinde tuttuğumuzda sabit hızla yoluna devam eder. Burda da aynı kinetik sürtünme değeri mevcut çünkü asfalt homojen. Bu nasıl olmaktadır? Demem o ki arabaya sürekli olarak fsürtünme'den fazla kuvvet uygulasak fnet 0 dan farklı olacağı için araç sonsuza kadar hızlanmaz mı Newton'un 2. kanununa göre araba nasıl sabit hızda tutulabilmektedir. Cevaplarsanız çok sevinirim.

Cevap