AYT Matematik Denemeleri Kaç Kaynak Bitirdikten Sonra Çözülmeli? | Soru-cevap - Webders.net

AYT Matematik Denemeleri Kaç Kaynak Bitirdikten Sonra Çözülmeli?

icon_soru
Soru Faruk şen 25.03.2021 - 09:08

Ayt matematik bölüm denemelerine kaç net aralığında olursak çözebiliriz? Kaç kaynak bitirdikten sonra bölüm denemesi çözülmeli?

icon_soru
Cevap 25.03.2021 - 15:38

Bölüm denemeleri sınav pratiği yapmanız için çok önemlidir. Ancak bu denemelerin asıl faydası eksikleri tespit edip onlara ağırlık verilmesi konusunda size yol göstermesidir. Bu açıdan bakıldığında AYT matematik branş denemelerine erkenden başlamak gerekiyor.

Peki kaç kaynak bitirdikten sonra başlanabilir ya da kaç net aralığındaysak deneme çözmemiz mantıklıdır? Sizin sormak istediğiniz bu.

Şöyle cevaplayalım. Denemeye başlamak için bütün konuların bitmiş olması gerekir. Eksik konu varsa denemeler etkili sonuç vermeyecektir. Eğer konuları genel hatlarıyla öğrendiğinizi düşünüyorsanız bölüm denemelerine başlayabilirsiniz.

Konuları bitirmek 1 konu anlatımlı kaynakla bile olabilir. Bu sizin çalışma durumunuza bağlıdır Detaylı ve etkili bir çalışmayla 1 kaynaktan bile güzel sonuç alınır. Bu nedenle tavsiyemiz bir konu kaynağını eksiksiz bitirmek ve hemen ardından denemelere başlamaktır.

Denemelere başladığınız zaman elbette eksiklerle karşılaşacak ve konu anlatımlı kaynaklarda çalışmaya devam edeceksiniz. Bölüm denemeleri sadece ders çalışma rutininize dahil olmalı. Bütün çalışma denemelerden oluşmamalıdır. İki günde bir 1 AYT mat denemesi şeklinde programınıza ekleyebilirsiniz.