Soru-cevap - Webders.net

Soru - Cevap

Bizlere kafanıza takılan soruları bu bölümden ulaştırabilirsiniz. Sorularınızı konuyla ilgili tecrübe ve bilgi sahibi yöneticilerimiz yanıtlayacaklardır. Lütfen sorularınızı ve bilgilerinizi imla kurallarına uyarak net bir şekilde belirtin. Gerekli şartları sağlamayan sorular cevaplanmayacaktır.

Uzmanımıza Sorun
Sen de Sor

Bir saniyede oluşan dalga sayısına ne denir?

Celil Cansız 17.04.2017 - 03:06

Bir saniyede oluşan dalga sayısına ne denir? Bir dalganın oluşması için geçen süreye periyot deniyordu sanırım. Dalgalar konusunda birçok kavram var ve karışıyor bir birine. Teşekkür ederim.

Cevap

Aşağıdaki Dizelerden Hangisinde İstifham Sanatı Yoktur?

Velat BASKIN 29.03.2017 - 13:41

Sözü, sorulan şeye yanıt isteme amacını gütmeden, duyguyu ve anlamı güçlendirmek için soru biçiminde söylemeye 'istifham' sanatı denir. Buna göre aşağıdaki dizelerden hangisinde istifham sanatı yoktur? A) Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda B) Değildim ben sana mail sen ettin aklımı zail Bana tan eyleyen gafil seni görgeç utanmaz mı C) Ben de mi böyle uykusuz kalacaktım Sessiz, sedasız mı olacaktım böyle D) Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın Gömelim seni tarihe desem sığmazsın E) Anılar sahiline inerim güneş söndü mü Dolaşırım hayalinle sarmaş dolaş sevgilim.

Cevap

Suyun Yüzeyine Çıkan Hava Kabarcığı

Seda koc 25.03.2017 - 04:34

Suyun dibinde bulunan balıktan çıkan bir hava kabarcığı yüzeye ulastığında hacim 6 katına çıkar. Buna göre suyun derinliği ne kadardìr? (Po=75 cm hg)

Cevap

Aynı Türden Olan İki Canlı

nursena seymen 23.03.2017 - 08:53

Aynı türden olan iki canlı ile ilgili olarak; 1 farklı cinslerde bulunurlar 2 dıs görünüşleri benzedir 3 ortak proteinleri vardır bilgilerden hangisi dogrudur?

Cevap

Edebiyat Nedir?

Selin Ürkün 17.03.2017 - 06:02

Edebiyat nedir?

Cevap