Matematikte Konuyu Tam Olarak Bitirdiğimizi Nasıl Anlarız? | Soru-cevap - Webders.net

Matematikte Konuyu Tam Olarak Bitirdiğimizi Nasıl Anlarız?

icon_soru
Soru Arzu Çetinkaya 28.08.2019 - 15:08

Matematiğe çalışırken konuyu tam olarak bitirdigimizi nasıl anlarız veya bir konuyu bitirmek için kac kaynak çözülmelidir?

icon_soru
Cevap 30.08.2019 - 14:01

Sorduğunuz soru güzel bir soru. Matematik gibi derslerde konuyu tam olarak bitirdiğinizi hissedememeniz normal. Birçok öğrenci bunu hisseder. Maalesef bunun tam bir ölçüsü bulunmuyor. Size tavsiyemiz matematik konusundaki ilerlemenizi deneme sınavlarıyla tespit etmenizdir.

Eğer deneme sınavlarında istediğiniz netlere uzaksanız çoğu konunuz eksiktir demektir. Bunun için elbette birden fazla kaynağı baştan sona eksiksiz bitirmeniz gerekir. Ne kadar çok olursa o kadar iyi olur. Bu konuda ille de bir sayı istiyorsanız sizin için en az 3 kaynak diyebiliriz.

Süreli çözdüğünüz deneme sınavında art arda 5 6 deneme boyunca bir konudan hata yapmıyorsanız o konu büyük oranda anlaşılmış demektir. Herkesin seviyesi ve temel düzeyi farklı olduğu için kıstas olarak ölçme ve değerlendirme sonuçlarını almak en mantıklısı olacaktır.

Bunun için deneme sınavlarında yanlış yaptığınız veya boş bıraktığınız konuları dikkatli bir şekilde tespit etmeniz gerekir.