Tıp Kazanmak İçin Kaç Saat ve Nasıl Çalışmalıyım | Soru-cevap - Webders.net

Tıp Kazanmak İçin Kaç Saat ve Nasıl Çalışmalıyım

icon_soru
Soru Emirhan çakır 23.08.2016 - 03:39

Öncelikle sizleri ve emeği geçen bütün çalışanlara siteye teşekkür ederim selam olsun sizlere. Ben bu sene tıp istiyodum ve sıralamam yetmedi, mezuna kaldım. Bu sene tıp kazanmam için gunde kaç saat ve NASIL ders çalışabilirim bana bir tıp kazanma programı yaparsaniz sizkere ve değerli emeğe geçen hocaların duacısı olurum şimdiden teşükkürler.

icon_soru
Cevap 23.08.2016 - 15:11

Özet olarak tıp kazanmak için kaç saat ve nasıl çalışmalıyım diye soruyorsunuz. Bu soru en sık aldığımız soru. Sayısal bölümü öğrencilerin en büyük hayali tıp. Doğal olarak da bu alandaki rakip sayısı artıyor ve sadece en iyi öğrenciler tıp fakültelerine girebiliyor.

Sorunuza gelecek olursak belirli bir çalışma saati vermek her zaman en iyi sonucu vermez ancak biz yine de bir rakam vereceğiz. Herkesin çalışma düzeni ve kapasitesi farklıdır. Siz mezun olduğunuza göre okulunuz da olmayacak. Yani daha fazla vaktiniz var demektir. Bu nedenle size günde ortalama 8 - 10 saat çalışma öneriyoruz.

Nasıl ders çalışmalıyım sorusuna da şu şekilde cevap verelim. Düzenli ders çalışmanız gerek. Eksik bir nokta bırakmamanız gerek. Tıp fakültesi kazanmak için ders çalışma programı adlı yazıda bunlardan genel manada bahsettik zaten. Oradakileri uygulamanız yeterli olacaktır.

Bir diğer tavsiyeyi de mezunken sınava çalışmayla ilgili verelim. Mezunlarda şöyle bir yanılgı oluyor. İkinci sene hazırlandığım ve daha çok vaktim olduğu için kesin kazanırım. Bu durum hesaplandığı gibi gitmiyor maalesef. Öğrenciler sınava hazırlık sürecine başlarken bile tatildir, dinlenmedir derken epey vakit kaybediyorlar. Sonrasında istedikleri motivasyonu da bulamayınca başarı istenilen düzeyde olmuyor. Sizin şu an yapmanız gereken sınava 1 ay kalmış gibi yoğun bir şekilde ders çalışmaya başlamaktır.