Sayısal Seçsem Çok Zorlanır Mıyım? | Soru-cevap - Webders.net

Sayısal Seçsem Çok Zorlanır Mıyım?

icon_soru
Soru Neslihan Kara 12.03.2019 - 12:51

Merhabalar, ben 10.sınıf ihl okuyorum fizik kimya ve biyoloji derslerini yapabiliyorum ve anlıyorum ama matematik çok iyi olmadığı için sayısal seçemedim. Sayısal seçsem çok zorlanır mıyım merak ediyorum. Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

icon_soru
Cevap 15.03.2019 - 10:09

Birçok öğrenci fen derslerini yapabildiği halde matematiği zayıf olduğu için sayısal değil de eşit ağırlık bölümü seçmektedir. Ancak şunu unutmamak gerekir ki matematik dersinin sayısal alanı için önemi neyse eşit ağırlık için de en az o kadar önemlidir. Eşit ağırlık seçmek öğrenciyi matematikten kurtarmaz. Matematik hiç yapamıyorum diyen öğrencinin elinde sözel seçeneği bulunmaktadır.

Matematik seviyenizi bilmeden sayısalda zorlanıp zorlanmayacağınızı kestirmek imkansızdır. Ayrıca eğer matematiğe ilginiz var da daha önce çalışmadıysanız çalıştığınız zaman yapmamanız için bir neden bulunmuyor. Fakat matematiğe hiç ilginiz yoksa o zaman durum değişir.

Burada kararı verecek olan ve kendini en iyi tanıması gereken kişi öğrencidir. Dışarıdan birinin yorum yapması çok doğru olmayacaktır. Bütün dersleri çalışmayı deneyin. O zaman bir şeyler kafanızda netleşecektir.