Soru-cevap - Webders.net

Soru - Cevap

Bizlere kafanıza takılan soruları bu bölümden ulaştırabilirsiniz. Sorularınızı konuyla ilgili tecrübe ve bilgi sahibi yöneticilerimiz yanıtlayacaklardır. Lütfen sorularınızı ve bilgilerinizi imla kurallarına uyarak net bir şekilde belirtin. Gerekli şartları sağlamayan sorular cevaplanmayacaktır.

Uzmanımıza Sorun
Sen de Sor

Sesin inceliği, kalınlığı ve gürlüğü neye bağlıdır?

minaa 06.03.2016 - 13:29

Cetvel ile masa nasıl olduğunda ince, kalın veya gür ses çıkarır?

Cevap

Ses ince iken mi daha çok titreşir kalın iken mi?

minaa 06.03.2016 - 13:28

Ses ince iken mi daha çok titreşir yoksa kalın iken mi? Sesin titreşmesi neyle alakalıdır?

Cevap

Moleküler biyoloji ve genetik okumak istiyorum

zeynep 05.03.2016 - 19:02

Merhaba ben 12. sınıf öğrencisiyim ve moleküler biyoloji ve genetik okumak istiyorum ama bu bölümün iş olanakları vs konusunda çok kötü eleştiriler alıyorum bu yüzden kararsızım bu bölüm hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum çünkü bu bölümü istiyorum dediğimde farklı tepkilerle karşılaşıyorum kötü bi bölüm ya da iş olanağı yok okursun ama işe yaramaz gibisinden ayrıca okulumuza gelen bi öğretim üyesi bana bölüm olarak moleküler biyoloji değil de biyoloji yani direk ana dalı okumamı daha sonra yüksek lisansımı genetik üzerine yapmamı tavsiye etti sizce ne yapmalıyım meslek olarak bankacı ya da muhasebeci gibi masa başında oturup hayatımın bi 30 40 yılını burada harcamak istemiyorum sizce bu bölüm olmazsa ne gibi bi meslek olabilir ( sayısal öğrencisiyim)

Cevap

Tıp İstiyorum Nasıl Çalışmalıyım?

beyza karlı 05.03.2016 - 17:49

Meraba 10. sınıftayım tip istiyorum ama düzenli calişamıyorum nasıl çalışmalıyım? Günde kaç saat? Hangi dersler ağırlıklı? Çalışma programım nasıl olmalı?

Cevap

Tarihi Aklımda Tutamıyorum

Alper Yiğit 26.02.2016 - 00:18

Merhabalar. Sitenizi yaklaşık bir aydır takip ediyorum. Konu anlatımlarınızı çok beğendiğimi söylemeliyim. Videoların artarsa daha da güzel olur. Soruma gelecek olursak sorum şu. Tarih çalışırken çok fazla antlaşma ve devlet ismi olduğundan karıştırıyorum. Bu nedenle en basit soruları kaçırıyorum. Birinci bölümde çıkan sorular yorum sorusu genelde ama ben sözelden sınava gireceğim. Bu nedenle bu sorunu nasıl çözebileceğim konusunda size danışmak istedim. Cevap verirseniz güzel olur. Vermezseniz de canınız sağ olsun.

Cevap