Fotoelektrik Olay Nasıl Öğrenilir? | Soru-cevap - Webders.net

Fotoelektrik Olay Nasıl Öğrenilir?

icon_soru
Soru Bilal Elmas 27.07.2021 - 09:00
Fotoelektrik olay nasıl öğrenilir? Fotoelektrik olay ve campton saçılması konularına çalıştım ama çok karmaşık geldi ve anlamadım. Bu konuları nasıl öğrenebilirim?
icon_soru
Cevap 28.07.2021 - 08:03

Fotoelektrik olay konusu ilk çalışıldığında karmaşık gelse de aslında fizikteki en kolay konulardan biridir. Neredeyse her sene üniversite sınavında soru soruluyor olması da bu konuyu iyice önemli hale getirmektedir. Ön yargıları yıkarak bu konuyu iyi öğrenmek bize kolay 1 net sağlayacaktır.

Konu ilk etapta size biraz karışık gelebilir. Kesinlikle moral bozmak yok. Tekrar çalışacaksınız. Not alarak tekrar edeceksiniz. Videolu anlatımlarla destekleyeceksiniz. Çıkmış sorulara bakacaksınız. Zamanla kolaylaşmaya başlayacaktır. İlk tekrar zorlasa bile 2. ve 3. tekrarlar gittikçe kolay hale gelecektir.

Sitemizde biz bu konuyu detaylı olarak anlattık. Buradan ulaşabilirsiniz. Size şöyle bir tavsiyede bulunalım. Elinize bir kağıt alarak öğrendiğiniz her bilgiyi küçük notlar haline alın. Bütün bir kağıdı önlü arkalı bu konuya ayırın. Yetmezse bir kağıt daha kullanın. Not alarak çalışmak bu konuda işinize çok yarayacaktır.

Fiziğin ileri konuları öğrenmek için sabır göstermek ve ön yargıları yıkmak gerekir. İlk başta karışık gelen bu konular zamanla kolaylaşacaktır. Aslında bu konular fiziğin en kolay konularıdır.