Resim Öğretmeni Olmak İçin Hangi Bölüm? | Soru-cevap - Webders.net

Resim Öğretmeni Olmak İçin Hangi Bölüm?

icon_soru
Soru Hakan 15.06.2019 - 06:47

Resim öğretmeni olmak için üniversitede hangi bölüm ya da bölümler okunması gerekir?

icon_soru
Cevap 17.06.2019 - 06:56

Resim öğretmeni olmak için diğer öğretmenlik dallarından biraz farklı bir yol izlemek gerekiyor. Üniversite sınavına girerek bu bölümü bulunduran üniversitelerin istedikleri taban puanı geçmek gerekiyor. Temel derslerden elde edilen taban puan ile üniversitelerin ilgili bölümlerini tercih edebiliyorsunuz.

Eğitim fakültelerinin resim öğretmenliği bölümlerini tercih edip doğrudan öğretmen olarak mezun olabilirsiniz. Ya da güzel sanatlar fakültesi çatısı altında bulunan görsel sanatlardan resmi tercih edebilirsiniz. Bu durumda da okulu bitirdikten sonra öğretmen olabilmek için formasyon eğitimi almanız gerekecektir.

Daha önce resim öğretmeni olmak için ne yapmalıyım adlı soruyu cevaplamıştık. Eğer güzel sanatlar bölümüne girecekseniz temel sınav puanının yanında bir de yetenek sınavına girmeniz gerekecektir. Bunun için ilgili üniversiteleri ve ilanlarını takip edebilirsiniz.

Taban puanlarla ilgili kesin bir şey söylemek doğru olmaz çünkü bu yıldan yıla değişiklik göstermektedir. Güncel olarak YÖK üzerinden takip etmek daha doğrusu olacaktır.