12. Sınıf öğrencisiyim hızlanmak için ne yapmam lazım | Soru-cevap - Webders.net

12. Sınıf öğrencisiyim hızlanmak için ne yapmam lazım

icon_soru
Soru Ceren Altın 28.12.2018 - 15:11

Ben 12. Sınıf öğrencisiyim ve üniversiteye geçis sınavında gercekten iyi bir dereceye girmek istiyorum bu yüzden lise 1 den bu yana çok çalıştım. Denemelere ancak 12. Sınıfa geçtiğimde baslayabildim ilk denemem de 45 net ile başladım daha sonra yavaş yavaş yükselttim 65 e çıktı. Eksik konularimi belirledim düzenli olarak kendim deneme çözdüm 80 net yapıyorum. Fakat okul denemelerinde bu netlerim birden 32'ye düştü. Sonra yılmadim yine çalıştım en son denemede 49 net yaptım. Bende süre sorunu var. Zamanı yetiştiremiyorum. Matematiğin geometri soruları ve fen dersi hep boş kalıyor. Süreyi yetistirebilsem 90 100 nete çıkabilirim. Ne yapmam lazım hızlanabilmek için?

icon_soru
Cevap 31.12.2018 - 05:42

Deneme sınavlarında hız problemi birçok öğrencinin karşılaştığı problemdir. Eğer bununla birlikte netleriniz arasında da çok fark çıkıyorsa ilk bakmanız gereken yer konu eksiklerinizdir. Konuları bir kere bitirmiş olmak yeterli olmayabilir. Denemesini çözdüğünüz sınavın bütün konularını iyi öğrenmemişseniz hız problemi normaldir.

Hız problemi genelde yavaş çözmeyle alakalı değildir. Her soru için 1 dakika yeterli olmaktadır. Ancak bilinmeyen bir konuyla karşılaşıldığında birkaç dakika birden kaybedip farkına da varamayabiliyoruz.

Bu nedenle sınavda hız arttırmak için aşağıdaki adımlara dikkat etmenizi öneriyoruz:

  • Eksik konuların tamamlanması ve tekrarı
  • Deneme sınavlarını kronometre ile çözüm
  • Bol miktarda test çözüm
  • Sınav ve testlerden sonra yanlışları detaylı bir şekilde kontrol etme