Evde Çalışarak Hukuk Kazanmak | Soru-cevap - Webders.net

Evde Çalışarak Hukuk Kazanmak

icon_soru
Soru Fatma Kalafat 11.07.2018 - 09:13

Merhabalar. Öncelikle böyle güzel bir site hazırladığınız için teşekkür ederim. Size sorum evde çalışarak hukuk kazanmak mümkün müdür? Yoksa ille dershaneye mi gitmek gerekir?

icon_soru
Cevap 12.07.2018 - 04:09

Evde çalışarak hukuk kazanmak elbette mümkündür. Genel olarak ders çalışma işini zaten evde gerçekleştiririz. Sınavda bize dershaneye gidip gitmediğimiz sorulmamaktadır. Sorular müfredattan gelmektedir. Bu nedenle kendinizi böyle kısıtlamayın.

İnsanların dershane veya kursu zorunlu görmesinin ana nedeni bireysel disiplindir. Bir kursu takip ettiğiniz zaman size düzün verir. Sistemli çalışmanıza olanak doğar. Yoksa konuları kendiniz de internet ve kitaplardan yararlanarak öğrenebilirsiniz. Bu bireysel disiplininize bakar.

Eğer kendinize güveniyorsanız evde ders çalışarak hukuk kazanmak da diğer bölümleri kazanmak da gayet mümkündür. Hukuk kazanmak için Türkçe, matematik, geometri ve edebiyat başta olmak üzere derslerinizin iyi olması gerekir. Bu derslerdeki konuları sıralayıp eksik olduklarınıza daha çok yoğunlaşarak iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Evde kendiniz çalışacaksanız size vereceğimiz en önemli önerilerden biri de bol miktarda süre tutarak deneme çözmenizdir. Bu sizin heyecanınızı diri tutar ve sistemli çalışmanıza olanak sağlar.