Soru-cevap - Webders.net

Soru - Cevap

Bizlere kafanıza takılan soruları bu bölümden ulaştırabilirsiniz. Sorularınızı konuyla ilgili tecrübe ve bilgi sahibi yöneticilerimiz yanıtlayacaklardır. Lütfen sorularınızı ve bilgilerinizi imla kurallarına uyarak net bir şekilde belirtin. Gerekli şartları sağlamayan sorular cevaplanmayacaktır.

Uzmanımıza Sorun
Sen de Sor

Sözel Dersleri Sevmiyorum

Saliha Esen 25.08.2016 - 22:54

Merhaba ben 11. sınıf öğrencisiyim sayısal bölüm seçtim. Sözel dersleri sevmediğim için uğraşmıyorum. Sevmem için ne yapmalıyım? Bu sene nasıl çalışmam ve hangi derslere ağırlık vermem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim..

Cevap

Tıp Kazanmak İçin Kaç Saat ve Nasıl Çalışmalıyım

Emirhan çakır 23.08.2016 - 10:39

Öncelikle sizleri ve emeği geçen bütün çalışanlara siteye teşekkür ederim selam olsun sizlere. Ben bu sene tıp istiyodum ve sıralamam yetmedi, mezuna kaldım. Bu sene tıp kazanmam için gunde kaç saat ve NASIL ders çalışabilirim bana bir tıp kazanma programı yaparsaniz sizkere ve değerli emeğe geçen hocaların duacısı olurum şimdiden teşükkürler.

Cevap

Tarih ve Coğrafyayı Unutuyorum

ırmak ouzmaul 19.08.2016 - 13:41

Tarih ve coğrafyayı çok seviyorum. Bu derslere çalışıyorum 3-4 güne kadar çalıştıklarımı unutuyorum tekrar edince tekrar oturuyo fakat detaylarıyla değil. Nasıl çalışmalıyım bu derslere lütfen yardımcı olun.

Cevap

Tıp kazanmak için iyi bir lisede mi okumak gerekiyor?

Kübra Demir 18.08.2016 - 14:18

Merhabalar, ben bir ay sonra 11. Sınıfa başlayacağım anadolu lisesinde okuyorum ve tıp kazanmak istiyorum. Benim lisemden 6 yıl önce tıp çıkmış. Bu sene en yüksek bölüm olarak da hemşirelik çıktı. Çoğu insan benim lisemden artık tıp çıkmayacağını düşünüyor fakat ben öyle düşünmüyorum. Bu yaz tatilimi boş geçirmedim 9 ve 10. Sınıfı tekrar ettim. İnsanlar böyle düşününce motivasyonum düşüyor ve kazanamayacakmışım gibi geliyor gerçekten çok iyi bir lisede okumam mı gerekiyordu yani tıp kazanmak için. Lütfen yardımcı olun ne yapmam gerekiyor okulumdan tıp çıkarabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim

Cevap

Felsefede Tutarlılık Neden Önemlidir?

Raif Kul 16.08.2016 - 03:57

Merhabalar. Benim sorum felsefe ile alakalı. Felsefede tutarlılık neden önemlidir? Felsefe eğer düşünmek demekse ve ben de düşünüyorsam düşüncemin tutarlı olması ne fark eder. Önemli olan düşünmek değil midir? Felsefede tutarlılık neden önemlidir sorusuna verebileceğimiz makul bir cevap var mıdır? Felsefe ve tutarlılık arasındaki ilişkiyi kısaca açıklayabilir misiniz.

Cevap
özel ders