Hukuk Fakültesini Kazanmak İçin Nasıl Çalışmalıyım? | Soru-cevap - Webders.net

Hukuk Fakültesini Kazanmak İçin Nasıl Çalışmalıyım?

icon_soru
Soru Serap Akmaz 19.08.2017 - 17:44

Merhabalar. Ben önümüzdeki sene üniversite sınavında gireceğim. Hedefim ise hukuk kazanmak. Size sorum hukuk fakültesini kazanmak için nasıl çalışmalıyım? Bana ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Hedefim konusunda çok istekliyim.

icon_soru
Cevap 21.08.2017 - 04:38

Merhaba. Hukuk fakültesi birçok eşit ağırlık öğrencisinin en önemli hedefi olarak duruyor. Hukuk kazanmak için ciddi bir çalışma yapmanız gerekiyor.,

Bildiğiniz gibi hukuk TM3'ten alıyor. Yani edebiyat testinin önemli bir etkisi var puanlamada. Ancak bu sizi matematiğe çalışmaktan alıkoymasın. Çünkü eşit ağırlıkta iyi bir matematik neti sizi çok öne geçiriyor.

Yapmanız gereken matematik çalışırken edebiyatı da ciddi almaktır. Edebiyat zaten ezber son ayda ezberler öyle girerim sınava gibi bir mantık gütmeyin. Ciddi çalışmayan ve edebiyat testini hafife alan öğrencilerin başarısız olduklarını görüyoruz.

Hukuk kazanmak için ders çalışma programı adlı yazıda hukuk kazanmak isteyen öğrencilerin nasıl çalışması gerektiğini anlattık. Bu yazı size yol gösterebilir.

Dediğimiz gibi matematik ve edebiyat testlerini ciddiye alacaksınız ve en başından itibaren bu derslere sıkı çalışacaksınız. Türkçe testini de hata yapmamaya odaklı bir şekilde çalışmalısınız. Türkçe testine iyi çalışanların edebiyat testinde de daha başarılı olduğu aşikar.

İlk sınavda yapabileceğiniz kadar yüksek net yapmak size ikinci sınavda da moral verecektir.