Amacıma Ulaşmak İçin Nasıl Bir Çalışma Programı Uygulamalıyım? | Soru-cevap - Webders.net

Amacıma Ulaşmak İçin Nasıl Bir Çalışma Programı Uygulamalıyım?

icon_soru
Soru Betül Şengül EKER 16.08.2017 - 12:14

Merhabalar. Ben ilk defa geçen sene YGS-LYS sınavlarına girdim, ikisinde de istediğim başarıyı elde edemedim ve tekrar denemeye karar verdim hem de bölümümü değiştirerek(TM'den MF'ye) etrafımdaki insanların birçoğu (Babam hariç:) ) temelin yok, yapamazsın, bir seneni daha çöpe atacaksın ve benzeri şeyler söylüyorlar ama içimden bir ses üstüne düşeni yap ve onlara göster diyor. Sıkı, düzenli bir çalışmayla neredeyse sıfıra yakın bir fen netini LYS de dahil olmak üzere çok yukarılara çıkarabilirim değil mi? Ve de amacıma ulaşmak için ne gibi taktikler, nasıl bir çalışma planı uygulamalıyım. Aslında tam soru sayılmaz gibi ama bilmiyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkür eder ve iyi günler dilerim.

icon_soru
Cevap 20.08.2017 - 17:44

Sizin durumunuzda birçok öğrenci bulunmakta. İkinci giriş için hazırlanan öğrencilerde genellikle başaramazsın gibi sözlere çok yüksek reaksiyon oluyor. Size tavsiyemiz başkalarının dediklerini kafaya takmamaktır. Bunu ilerle yaşınız büyüyünce daha iyi anlayacak, ben neden önemsedim ki bunları diyeceksiniz.

Bunun dışında siz başarılı olursunuz ya da olmazsınız sizin çalışmanıza bağlıdır. Ders çalışma programının iyiliği ve kötülüğünden daha önemli olan istikrarla uygulanabilmesidir.

Sizin sorunuz birden çok şeyi içeriyor. Tm'den mf'ye geçiş zordur ama imkansız değildir. Tabi ki sıfırdan öğrenip başarılı olmak mümkündür. Çünkü bu derslerde başarılı olanlar da bir gün sıfır seviyesindelerdi ve adım adım öğrendiler.

Kararınızı vermişseniz bu kararın gereğini en iyi şekilde yapmaya çalışmalısınız.

Ders çalışma programı hazırlama adlı yazıda ders programında olması gereken nitelikleri anlattık. Buna bakarak kendi değerlendirmenizi yapacağınıza inanıyoruz.