Soru-cevap - Webders.net

Soru - Cevap

Bizlere kafanıza takılan soruları bu bölümden ulaştırabilirsiniz. Sorularınızı konuyla ilgili tecrübe ve bilgi sahibi yöneticilerimiz yanıtlayacaklardır. Lütfen sorularınızı ve bilgilerinizi imla kurallarına uyarak net bir şekilde belirtin. Gerekli şartları sağlamayan sorular cevaplanmayacaktır.

Uzmanımıza Sorun
Sen de Sor

Felsefede Tutarlılık Neden Önemlidir?

Raif Kul 15.08.2016 - 20:57

Merhabalar. Benim sorum felsefe ile alakalı. Felsefede tutarlılık neden önemlidir? Felsefe eğer düşünmek demekse ve ben de düşünüyorsam düşüncemin tutarlı olması ne fark eder. Önemli olan düşünmek değil midir? Felsefede tutarlılık neden önemlidir sorusuna verebileceğimiz makul bir cevap var mıdır? Felsefe ve tutarlılık arasındaki ilişkiyi kısaca açıklayabilir misiniz.

Cevap

Geometriyi anlamanın yolları

Caner Yazlı 14.08.2016 - 17:04

Geometriyi anlamanın yolları nedir. Geometri çalışıyorum ama faydasını göremiyorum. Geometrideki konuları anlayamıyorum. Geometriyi anlamanın yolları nelerdir söyleyebilir misiniz. Bu gidişle boşa kürek çekeceğiz çünkü. Çalışıyorum. Soru çözüyorum. Ama sonunda yine denemede geometride aynı sonuç. Lütfen yardımcı olun.

Cevap

Okul birinciliği öğrenciye ne kazandırır?

Şükran Tatar 12.08.2016 - 17:58

Okul birinciliği öğrenciye ne kazandırır?

Cevap

Ne kadar doğru yaptığımı bilmiyorum

Şükran Tatar 12.08.2016 - 17:52

Ben 11. Sınıfa geçicem inşallah. Anadolu lisesinde okuyorum. İki yıldır okul birincisi oluyorum. Ama rakiplerim fazla güçlü değil. Ayrıca ben 9 ve 10. Sınıfta hep okul sınavları odaklı çalışıyordum. Ben kalan zamanımı çok iyi değerlendirmek, dereceye girmek, Ankara, hacettepe veya İstanbul gibi büyük şehirlerde Tıp okumak istiyorum. Tıp okuyup pediatrist olmak istiyorum. Ama karşımdaki en büyük engel nasıl çalışacağımı tam olarak bilmemek ve önce YGS mi yoksa LYS mi çalışmalıyım gibi sorular. Şu an ders çalışıyorum ama 9. Sınıftan başladım. Ne kadar doğru yaptığımı bilmiyorum. Bu yüzden de size danışmak istedim. Umarım bana yardımcı olursunuz. Şimdiden teşekkürler.

Cevap

Santral Dogma Nedir?

Cemil Karataş 12.08.2016 - 13:52

Santral dogma nedir? Santral dogma kavramını sürekli biyolojide duyuyorum. Ne olduğunu ve ne işe yaradığını söyleyebilir misiniz. Santral dogmanın tanımını veriyor kaynaklar ama anlamıyorum bir şey. Çok önemli bir şey mi en azından ona cevap verirseniz iyi olur. Teşekkür ederim.

Cevap