Soru-cevap - Webders.net

Soru - Cevap

Bizlere kafanıza takılan soruları bu bölümden ulaştırabilirsiniz. Sorularınızı konuyla ilgili tecrübe ve bilgi sahibi yöneticilerimiz yanıtlayacaklardır. Lütfen sorularınızı ve bilgilerinizi imla kurallarına uyarak net bir şekilde belirtin. Gerekli şartları sağlamayan sorular cevaplanmayacaktır.

Uzmanımıza Sorun
Sen de Sor

Bu Durumda Sizce Nasıl Çalışmalıyım?

Hasan Can Kars 11.09.2016 - 16:15

Öncelikle iyi geceler. Tıp kazanmak için nasıl ders çalışılır adlı yazınızı okudum ve kendime göre mantıklı, bana uyan bir program olduğunun farkına vardım. Konuda 15 sayfa biyoloji konu anlatım vb çalışma programı yazılıydı. Bu bilgiyi biyoloji öğretmenimle paylaştım ve kendisi onun çok uzun süreceğini deftere yazdırdığım konunun yeterli olacağını bir an önce sadece test çözmeye başlamam gerektiğini söyledi, test cozmeye baslamadıysan konuyu tam öğrenmiş sayılmazsın zaten dedi. Bu yöntem uzun bir yöntem dolayısıyla konuyu bitirip de test çözmeye başlamak uzun sürüyor ancak ben bu programı çalışmayı göze alıyorum. Peki siz bu durumda ne düşünüyorsunuz, sizce nasıl çalışmalıyım?

Cevap

Konuları Yetiştirebilir Miyim?

Yağmur Kaya 11.09.2016 - 13:05

Ben imam hatip lisesinde okudum ve şu an son sınıfa yeni geçtim. Okulumu değiştirdim özel okula geçtim ve temel yok. Hayalim tıp kazanmak ve her şeye sıfırdan başlasam ygs sınavına kadar konuları yetiştirebilir miyim acaba?

Cevap

Tıp Kazanabilir Miyim?

Irem 06.09.2016 - 18:48

Yaz bitmek üzere ve ben tıp kazanmak istiyorum. Ama bu yaz sadece YGS çalıştım 11.sınıfta planlı ve çok çalışmıştım. Her dersten tarih coğrafya hariç bir buçuk ygs soru bankası bitirdim tıp kazanabilir miyim?

Cevap

En İyi Program Nedir?

Uminumi sora 06.09.2016 - 17:42

Merhaba ben 10 . Sınıfa geçtim ayrıca canı gönülden insan kurtarmak istiyorum ( tıp okumak ) sizce bunun için en standart program ne olmalı ayrıca ben dokuz konularını bu yaz yarıladım sizce nasıl bir yol izlemeliyim ayrıca daha çok konu mu çalışayım yoksa test mi çözeyim.

Hangi derse nasıl çalışmalıyız mesela yazarak mi okuyarak mi ve yazacaksak da nasıl bu sorunun cevaplarını biraz detayli cevaplar mısınız. Şimdiden çok sağolun.

Cevap

Öğrendiklerimi Unutuyorum

Hasan KARAÇAM 04.09.2016 - 14:06

Öncelikle herkese sevgiler saygılar merhabalar. Ben lise ikinci sınıf okuyorum ve yıllardır en büyük hayalim tıp okuyup mesleğimde başarılı olmaktır. Ancak bir sıkıntımız var. Ben okulda öğrendiklerimi bir iki ay sonra unutuyorum. Okuldan gelince dinlenip konuları tekrar ediyor ve soru çözüyorum ama unutuyorum. Ne yapmalıyım kaç saat ve ne sıklıkla çalışmalıyım lütfen yardım ediniz şimdiden teşekkürler.

Cevap